Дневен хороскоп за ЧЕТВРТОК, 4 март 2021 година

Погледнете каков ден ве очекува

Овните треба да внимаваат на нивната исхрана, Лавовите не комуницираат, Рибите се чувствуваат добро.

ОВЕН

Се чувствувате несигурни на работа. Самодовербата опаѓа и имате впечаток дека не сте успешни. Емоциите работеа за вас и влегувате во нова врска. Врската е од таен тип, но не ви пречи. Внимавајте на вашата исхрана. Стомакот е чувствителен.

БИК

Добивате нова деловна понуда. Понудената плата е мала, па тоа е и причината зошто ја одбивате понудата. Врската не напредува. Не сте отворени кон другата половина и сте директно одговорни за проблемите во врската. Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

Имате прилично одговорен однос кон деловните обврски. Супервизорот е задоволен од вашиот став кон работата и резултатите. Ситуацијата во бракот не е најдобра. Проблемите се присутни во областа на комуникацијата. Здравјето е солидно.

РАК

Добивате нова деловна понуда. Имате впечаток дека целосно ви одговара и подготвени сте да ја прифатите. Односот со партнерот не е задоволителен. Потребна ви е пријатна и интензивна врска, а вашиот партнер изгледа ладен. Ограничете го внесот на храна.

Прочитајте и: Припадничките на овој хороскопски знак важат за најпервезните во Зодијакот

ЛАВ

Комуникацијата не е лесна за вас. Деловните преговори не одат во посакуваната насока и на крајот завршуваат со неуспех. И покрај тоа што сте зафатени, уживате да флертувате и да бидете привлечни за некој. Можен е пад на расположението.

ДЕВИЦА

На работа ве очекуваат проблеми кои нема да можете да ги решите. Пред вас е финансиска добивка. Премногу сте фокусирани на работата, така што вашиот сопружник се чувствува запуштено. Здравјето не е најдобро. Ве чека пад на притисокот.

ВАГА

Вие искусувате деловни обврски како начин да ја изразите сопствената креативност и да уживате во неа. Има флерт на работа. Се обидувате да се убедите дека тој е безопасен, и покрај фактот дека вашите емоции делуваат. Здравјето е добро.

ШКОРПИЈА

Во тек е период на деловна експанзија. Добивате нови работни обврски кои не се проблем за вас. Уживате во тајна врска. Емоциите и страста работеа за вас. Во случај да сте биле болни, ова е одличен период за закрепнување.

СТРЕЛЕЦ

Задоволни сте од развојот на соработката со соработници од странство. Вие сте доста амбициозни, но и прилагодливи. Вие не сте целосно задоволни од вашата врска со партнерот. Имате впечаток дека другата страна не ве разбира. Здравјето е солидно.

Ни претстои астро-период што носи големи промени: На овие знаци ѕвездите ќе им ги замрсат сите конци!

ЈАРЕЦ

Вие сте целосно посветени на вашите работни обврски, но имате впечаток дека не сте успешни. Врската со брачниот другар не е најдобра. Доживеавте заситеност и дистанцирање. Физички сте добро, но психолошки сте во опаѓање.

ВОДОЛИЈА

Комуникацијата со колегите не е најдобра, па затоа не успевате да постигнете заеднички договор за обврските. Се сомневате во верноста на вашиот партнер, но не зборувате отворено за вашите сомнежи со него. Вие сте под стрес и ви треба одмор.

РИБИ

Вие сте доста сугестивни, така што лесно можете да убедите потенцијален спонзор да даде пари за вашиот деловен проект. Емоциите работеа за вас. Љубовта е или тајна или платонска поради нечиј статус. Се чувствувате добро.

 

ФОТО: Unsplash

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време