Спортската треска започна – уживајте во натпреварите на домашно филмско платно

Изгледа оваа празнична сезона желбите на мажите ширум светот беа слушнати, па најважните спортски натпревари, првенства и квалификации се случуваат токму сега.  Без разлика дали сте фан на фудбалот, кошарката, тенисот или ракометот, или можеби на сите заедно, да се патува од едно до друго место за да се следи омилениот тим или да се навива за омилениот играч е апсолутно невозможна мисија.

Токму затоа, за да може сериозно да се проследи натпреварот на омилениот тим и ентузијастички да се навива, Samsung ќе се погрижи спортската еуфорија да ја пренесе во удобноста на вашите домови. Девојки, без лутење – уживајте во времето за себе и за своите пријателки, додека вашиот дом гори од навивачка треска! Сепак, приоритети се приоритети.

Следете ги спортските натпревари на екран со големина и до 100 инчи

Друштвото е собрано и расположено, омиленото пиво набавено, а следењето на натпреварите да е целосно и автентично, потребни се беспрекорни аудио и видео перформанси. За такво совршено доживување прво што паѓа на ум е филмско платно. Но, како да се следи омилениот натпревар на филмско платно во атмосфера на домашно кино?

Samsung го има решението за вас: The Freestyle преносниот проектор кој може да се користи на било која рамна површина со избор на екранот од 30 до 100 инчи. Корисниците на The Freestyle проекторот за него велат дека е еден од најзвучните преносливи проектори кои ги користеле, едноставен за употреба со елегантен и компактен дизајн, кој автоматски се прилагодува на било која површина нудејќи остра и јасна слика со чисти и силни бои.

Уживајте во домашната спортска кино-авантура 

Претворете ја секоја просторија од вашиот дом во спортска кино авантура со помош на технологијата и флексибилноста на проекторот, кои овозможуваат оптимални слики, паметни звучници и систем за амбиентално осветлување, и сето тоа спакувано во неограничена забава според диктатот на помладите генерации – зумерите и миленијалците.

The Freestyle преносниот проектор ќе направи домашно кино од сечиј дом. Кошарка, ракомет, фудбал, тенис…изборот е бескраен, а одбраниот натпревар можете да го гледате кај било кого дома од пријателите. Иновативниот The Freestyle проектор е дизајниран да може да се носи во една, тежи само 830 гр и без проблем можете да го носите со себе каде и да одите. Дури и неговиот елегантен изглед се вклопува како дел од ентериерот на домот.

Сé што ви треба за забава со пријателите е The Freestyle проектор

Овој иновативен, паметен, пренослив проектор поседува бројни функции кои го зголемуваат квалитетот на репродукцијата, обезбедува пропорционален екран кој автоматски се прилагодува под било кој агол на било каква површина. Покрај автентичното искуство пропратено со навивање за својот тим, проекторот има поддршка за Smart TV која нуди различни опции од преземање, пресликување и проследување на омилените филмови, серии, како и содржини од паметните телефони.

Гледање на најновите филмови со друштвото или бинџување омилени серии на огромен екран, идентично како да сте во кино – а не сте, туку дома, е одличен начин за поминување екстра интересно време со драгите другарки и другари. Забавата е загарантарирана во друштво на The Freestyle проекторот, кој воедно е и првиот проектор во светот сертифициран од страна на главните светски ОТТ партнери за врвно искуство при гледање содржини.

Време е за акција!

Со купување на NeoQLED 75’’ или поголем, а Samsung ви подарува The Freestyle. Почувствувај ја магијата на играта како да си на теренот. Направи го потегот на сезоната и избери ја неверојатната понуда на Samsung. Со купување телевизор Neo QLED со дијагонала од 75″ или поголем, како подарок го добивате одличниот The Freestyle.

На избраниот телевизор ве очекуваат и 5 години гаранција. Промоцијата трае од 11.11. до 11.12.2022 г. или до потрошување на залихите на подарокот.

За остварување на правото на подарок, треба да го регистрирате своето купување на ce@promo-adria.com. Промоцијата 5 години гаранција трае до 31.12.2022 г. За остварување на гаранцијата потребно е да се регистрирате на samsung5godinigarancija.mk.

Повеќе информации на следниот линк: https://www.samsung.com/mk/offer/neo-qled-big-screen-gift-the-freestyle/

Текст и фото: ПР

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време