Бред Пит ја откри тајната на својот совршен изглед – Ова е диетата која ја практикува познатиот актер

Има дури седум оброци на ден

Холивудската актерска ѕвезда Бред Пит кога за одредена улога мора добро физички да се подготви, обично држи диета со која има дури седум оброци на ден, или внесува 2000 калории.

За појадок Бред кога е на диета јаде шест јајца и 75 грама каша од овес и суво грозје. Ужината му се состои од туна од конзерва и пченичен леб.

Ручекот е обилен, две парчиња пилешки гради, 100 грама интегрален ориз и зеленчук. Пред и по тренингот големиот холивудски заводник пие протеински шејк и јаде банана.

За вечера Бред обично јаде риба или пилешко на скара, ориз и салата,по што пие уште еден протеински шејк.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време