Викторија Бекам ја откри тајната на припадничките на високото општество за блескав тен

Нега однатре

Освен што е секогаш беспрекорно облечена, Викторија Бекам (44) може да се пофали и со совршен тен. Покрај тоа што и’ се достапни скапата козметика и најдобрите козметичари, славната дизајнерка од својот дерматолог дознала како да постигне блескав тен благодарение на исхраната.

 

Имав проблематична кожа, а потоа во Лос Анџелес го запознав дерматологот д-р Херолд Ланкер, кој е навистина неверојатен. Ми кажа секој ден да јадам лосос. Зачудено го прашав: ‘Навистина, секој ден?’, а тој ми одговори: ‘Да, за појадок, ручек и за вечера!’“, открива сопругата на Дејвид Бекам и мајка на четири деца.

 

 

View this post on Instagram

 

Perfect for Doha nights, my #VBPreAW19 pyjama suit. X VB

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham) on

Многумина се прашуваат зошто оваа добро чувана тајна, која е резервирана само за дамите од високото општество, ја сподели со сите.

Постојат два типа жени – додека едните знаењето што го поседуваат го чуваат само за себе, другите несебично го делат. Јас имав среќа да соработувам со најдобрите стилисти, шминкери и експерти за убавина и научив многу нешта. Доста грешев, но од тоа извлеков поука и сакам токму тоа да го споделам со сите“, заклучува Викторија.

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време