Сузан Лучи има 74 години и тело од соништата: Тврди дека за нејзината вита фигура заслужна е само една навика!

Тајната на добриот изглед

Годините се само бројка, а тоа го потврдува актерката Сузан Лучи, која во осмата деценија изгледа феноменално

Со својот младешки изглед и одлична фигура во осмата деценија од животот, ѕвездата од американските сапуници не престанува да ја воодушевува јавноста.

„Денес се чувствувам подобро одошто во 20-те и 30-те години во животот“, признала во интервју за магазинот Harper’s Bazaar.


Со своите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм редовно споделува фотографии, а последната на која позира во костим за капење предизвикала многу коментари во кои го фалат нејзиниот изглед. Многумина се запрашале како ѝ успева да изгледа толку добро, а таа вели дека клучот е дисциплината и ништо друго.

Таа веќе со години вежба и се храни здраво. Секојдневно оди на пилатес, шета секој ден, а признала дека нема ништо против естетската хирургија.

Лицето го одржува младолико со повремени третмани со ботокс, признава таа.

„Она што го научив е дека мора да вежбате редовно и на тој начин можете да ги надоместите сите недостатоци. Луѓето често ме погледнуваат и велат дека не изгледам старо иако сум во зрели години. Ако си доволно силен, убав си без оглед на годините“, своевремено изјавила таа.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време