10-те најубави Италијанки на сите времиња: Светот никогаш нема да ги заборави овие жени!

Топ-листа!

ФОТО: Profimedia

Тие се инспирација за уметниците ширум светот, а на многу жени им станале пример за безвременска убавина

Страсните Италијанки важат за жени што сакаат да уживаат во животот. Тие се духовити и забавни. Кога се работи за нивниот изглед, се карактеризираат со раскошни облини, најчесто темна коса и маслинест тен кој ги обожава италијанското море и сонце.

Лесно можете да ги копирате нивните трикови. На пример, познато е дека убавите дами од Италија обожаваат маслиново масло со кое го негуваат телото, но и косата. Тие не практикуваат диети и сакаат да јадат се’, но во умерени количини.

Овие трикови ги применувале и многу славни дами кои секогаш се наоѓаат на листите на најубави Италијански на сите времиња, а ова се некои од нив…

1. Џина Лолобриџида

ФОТО: Profimedia

2. Моника Белучи

ФОТО: Profimedia

3. Карла Бруни

ФОТО: Profimedia

4. Алида Вали

ФОТО: Profimedia

5. Елза Мартинели

ФОТО: Profimedia

6. Моника Вити

ФОТО: Profimedia

7. Вирна Лиси

ФОТО: Profimedia

8. Ана Марија Пјеранџели

ФОТО: Profimedia

9. Клаудија Кардинале

ФОТО: Profimedia

10. Софија Лорен

ФОТО: Profimedia

Се согласувате со оваа листа? Која е најубавата Италијанка според вас?

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време