Вашата врска ќе трае подолго ако не ги правите овие 3 работи – ова се однесувањата што доведуваат до раскинување

Мали нешта кои со текот на времето можат да се претворат во поголеми проблеми и да ја уништат врската.

Плус, без ова, вашата врска ќе биде и поздрава и посреќна, а за тоа се стреми секој кој е во врска. Не е секогаш лесно да се одлучи како да се реагира во ситуација или како да се справиме со проблем, но едно е сигурно, ваквото однесување никогаш не е решение.

Да се ​​биде во врска е убаво, но во исто време и комплицирано на моменти. Од време на време може да се појави нова ситуација на која нема да знаете како да реагирате, особено ако ова е ваша прва врска и немате искуство. Дури и најмалите детали се важни, а тоа се однесувања на кои сигурно не би обрнувале внимание или не ги разбирате како важни, а постои голема шанса да направите нешто од тоа. Но, не би требало. Бидејќи врските што ги немаат овие три однесувања траат подолго и се поздрави.

1. Премногу размислување

Знаеме дека е тешко да не се помине секоја ситуација што ве мачи 100 пати, но навистина не е паметно да се направи. Едно ќе доведе до друго и ќе размислувате во тотално погрешни правци, ќе се излудите и загрижите. Секое нешто што вашето момче / девојка ќе го каже или направи на вас, не треба да се распарчува со размислување и премногу гледање на значење или причини зошто тој го кажал тоа така и што навистина сакал да каже со тоа. Ако нешто навистина ве вознемирува, тогаш започнете ја таа тема и разговарајте за тоа. Значи најбезбедно е да не дојдете до погрешни заклучоци и да создадете хаос што инаку би можел да се појави.

2. Загриженост за иднината на врската

Каде води вашата врска и дали ќе ја прекинете за половина година? Кој може да го знае тоа! Никој не може да ја предвиди иднината, а грижата за тоа сигурно не може да ви донесе ништо добро. Да, може да се запишете на колеџи во различни градови следната година и тоа ќе суди за вашата врска, но дури и ако размислувате да се запишете на тие факсови сега, кој знае што може да се случи во меѓувреме и некој да се предомисли. Ова е само еден пример за тоа колку нема смисла да се грижите за иднината на вашата врска. Од премногу загриженост нема да имате време да уживате во врската и личноста со која сте во врска. Никогаш не знаете што може да се случи, ниту можете да влијаете на иднината, затоа опуштете се и уживајте. Сè ќе биде точно како што треба.

3. Споредување на момчето / девојката со други

Без разлика дали ја споредувате вашата сегашна врска со минати врски или со врска од BFF или дури и споредувате момче / девојка со некои други луѓе, тоа е рецепт за пропаст. Нема смисла да се прави такво нешто освен ако не сакате намерно да ја саботирате врската. Секој е различен и споредувањето на некого со другите луѓе не е здраво. Особено да кажете такво нешто на глас пред момче / девојка. Можете да знаете дека ќе се чувствуваат лошо и како да не се доволно добри. Ова може да создаде огромни проблеми и да доведе до прекини. Секој е различна личност, и ако не ви се допаѓа вашето момче / девојка поради некоја причина, тогаш подобро е веднаш да ја прекинете врската.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време