Еве ја тајната: Пет квалитети на мажи кои знаат како да ја освојат и задржат жената

Сите знаеме барем еден маж кој нема проблем да освојува жени. Само што секогаш успева да ѝ се обрати на дамата што му се допаѓа и да го задржи нејзиниот интерес. Таквите мажи имаат нешто заедничко, а тоа се овие квалитети.

Внимателност 

Жените нема да одолеат на внимателните мажи кои не се ставаат на прво место. Обѕирноста се манифестира пред сè и во малите нешта што често ги занемаруваме, како што се отворање врати или отстапувања места во јавниот превоз на стари лица. Постојат и такви многу поголеми и поважни потези. Ако мажот е подготвен да го откаже излегувањето со пријателите во време кога навистина ви треба, тоа покажува дека тој се грижи за вашите проблеми.

Жените нема да одолеат на внимателните мажи кои не се ставаат на прво место.

Флексибилност

Можеме да планираме по своја волја, но животот секогаш ќе нè изненади во моментот кога најмалку го очекуваме. Затоа е важно да бидете флексибилни и поради овој квалитет мажот ќе расте во очите на жената. Способноста да се справат со (не)очекуваните промени и да реагираат на нив навремено е моќен „афродизијак“ затоа што ѝ дава на жената до знаење дека мажот е силен и стабилен, а тоа е она што особено им се допаѓа на припадничките на понежниот пол.

Самопочитување

Овој квалитет не треба да се меша со егоцентризмот. Човек полн со самопочит не е заљубен во себе, тој е свесен само за своите доблести и не дозволува да биде изманипулиран. За разлика од егоистот, тој е скромен и од него нема да чуете самофалба, но тој секогаш ќе биде горд на добро завршената работа додека лошо направената веднаш ќе се обиде да ја поправи. Човек кој се почитува себеси ѝ покажува на жената дека ќе се однесува кон неа со почит.

Способност да се преиспита

Жените бегаат од мажи кои мислат дека знаат речиси сè. Без оглед за кој аспект од животот станува збор, човек кој не ги доведува во прашање сопствените постапки затоа што смета дека нема што да научи од своите грешки, не е личност што влева самодоверба. Постојаното повторување на старите грешки во љубовната врска и недостатокот на волја за промена укажуваат на незрел маж.

Безбедност

Сите носиме во себе одредени комплекси, повеќе или помалку, кои влијаат на тоа како се однесуваме кон себе и кон другите. Сепак, само најхрабрите меѓу нас ќе се борат со нив и ќе се обидат да се ослободат од нив. Човек кој е сигурен во себе не мора да се ослободи од сите комплекси, но дефинитивно нема намера да дозволи да влијаат на тоа како се однесува кон жените.

Прочитајте и: Едноставни совети за среќен брак

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време