3 знаци дека имате љубовна хемија со дотичниот

Пеперутки во стомакот

Фото: Unsplash

Љубовната хемија се чувствува, иако често не можеме да ја објасниме со зборови, бидејќи е игра на хормони и емоции.

Генерално, љубовната хемија се раѓа помеѓу двајца кои имаат меѓусебна физичка привлечност, слични погледи на животот, вредности и уверувања.

Следните 3 знаци се сигурен доказ дека некому се допаѓате:

Насмевка што не може да се сокрие

Личноста  која се разнежнува додека разговара со вас и ѝ годи вашето присуство секогаш има блажена насмевка на лицето. Ако сте забележале ваква насмевка од страна на оној кој вам ви се допаѓа, голема е веројатноста дека чувствата се заемни.

Фото: Pеxels

Се труди да оствари некаков физички контакт

Ако со својата рака ја допира вашата, ве гали по косата или случајно ве допира додека шетате, многу е можно дека оваа личност сака многу поблизок однос од она што сте го имале. Хемијата поттикнува две души да се спојат, нивната енергија да се вкрсти, а тоа ја зголемува желбата за физички контакт.

Ве гледа во очи додека разговарате

Велат очите се огледало на душата. Ако забележите дека во текот на разговорот личноста со погледот најмногу е фокусирана на вашите очи, голема е веројатноста дека кон вас негува симпатии и дека меѓу вас има љубовна хемија.

Фото: Pexels

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време