Каков срам: За Дара Бубамара ураган и Уран е исто (ВИДЕО)

Се истреска за сите пари

Многу незгодна работа е ова Интернетов, ништо не заборава, се’ памти и останува забележано. Токму таков е случајот со фолк-пејачката Дара Бубамара, која во почетокот на својата кариера гостуваше во емисијата на Сања Маринковиќ, во која го искажа својот став за астролошките предвидувања… и јавно се посрамоти!

Е сега, тие што ја гледале емисијата, можеби паметат, можеби не, но едно потсетување за нив и сите други осамна на Твитер, неодамна…

Во видеото од емисијата, Сања ја прашува Дара колку од астролошките предвидувања се исполниле во нејзиниот случај, а Дара одговори дека земајќи предвид дека веќе ја имала снимено хит-песната „Кошава са Дунава“, многу лесно можел да каже кој било астролог дека во нејзината натална карта има ураган. Е, токму во тој момент водителката збунето ја прашува:

Каков ураган? Можеби Уран?

Ураган или уран, за Дара тоа е исто, земајќи предвид дека нема познавања од астрологијата… а и пошироко, би додале ние!

 

Фото: Твитер

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време