Дневен хороскоп за СРЕДА, 16 септември 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Бикот има големи очекувања, Овенот е полн со ентузијазам, Ракот е оптимист.

ОВЕН

Полни сте со ентузијазам и со многу оптимизам се фокусирате на деловни обврски. Љубовта е во вашиот ум, но вие не сакате никому да покажете колку сте емотивно заинтересирани. Периодот е поволен за проблеми со алергија.

БИК

Не можете да најдете заеднички јазик со деловните соработници. Имате големи очекувања кога станува збор за љубовта и испраќате нежни зборови и романтични пораки до другата половина. Кога станува збор за здравјето, се чувствувате одлично.

БЛИЗНАЦИ

Незадоволството од работата е на својот врв и размислувате да си дадете оставка. Емоционално, вие сте импулсивни и склони кон партнери кои прават проблем. Во областа на здравството, ве очекуваат проблеми со системот за елиминација.

РАК

Вие сте полни со оптимизам и самоуверено се соочувате со стари деловни проблеми. Вие сте во емоционален пад и не гледате излез од ситуацијата. Во физичка смисла, вие сте мрзливи и тоа се одразува на вашето здравје.

Прочитајте и: Ретроградното движење на Марс ќе се одрази негативно врз овие хороскопски знаци

ЛАВ

Чувствувате дека деловните проблеми се премногу тешки за решавање дури и за вас. Вие сте емотивно затворени, а вашиот партнер се обидува да ве натера да започнете разговор. Во физичка смисла, чувствувате недостаток на сила и волја за движење.

ДЕВИЦА

Денес не е најдобриот ден. Вие сте крајно незадоволни и нервозни поради лошите финансии. Во емотивна смисла, вие сте неисполнети, безопасни и немате желба да се дружите. Сакате осаменост. Здравјето е солидно.

ВАГА

Вашиот бизнис оди добро и вие сте задоволни од деловната состојба. Емотивно не сте опуштени и имате потенцијал да испаднете од чекор и да се карате со партнерот. Внимавајте што јадете. Некои намирници нема да ви се допаднат.

ШКОРПИЈА

Во деловна смисла, вие сте тотално демотивирани и без самодоверба. Вашиот партнер ви дава разбирање и поддршка за да ви помогне да се чувствувате подобро. Кога станува збор за здравјето, вие сте склони кон хронична мигрена.

СТРЕЛЕЦ

Немате поволно мислење за вашите колеги и тоа го покажувате на отворен и арогантен начин. Љубовта е во фаза на стагнација и имате впечаток дека ви доаѓаат грешки од минатото. Физички, се чувствувате силно и добро.

Која e вашата боја според хороскопскиот знак?

ЈАРЕЦ

Ја користите изреката дека „убав збор и железна врата отвора“ и со тоа постигнувате деловни цели. Денес одеднаш добивате можност да имате љубовна авантура. Вашето здравје е добро. Се чувствувате млади и убави.

ВОДОЛИЈА

Вие сте многу вредни, организирани и го работите вашиот бизнис со многу успех. Лебдите на крилјата на љубовта и интензивно комуницирате со партнерот. Можни се проблеми со несоница, па тешко ќе заспиете.

РИБИ

Работата ве инспирира и вие ги извршувате сите обврски квалитетно, одговорно и без одложувања. Чувствувате емоционална сигурност, што ви е многу пријатно и ви дава чувство на моќ. Во областа на здравјето, можна е хормонална нерамнотежа.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време