Дневен хороскоп за НЕДЕЛА (12 септември 2021)

Астро-прогноза

Бикот е расположен за нови познанства, Ракот е подготвен за романса, Лавот ќе се смирува и раскинува

Прочитајте каков крај на оваа недела го очекува вашиот хороскопски знак…

ОВЕН

 1. 3 – 20. 4.

Успехот им претстои на повеќето Овни што се во врска. Слободните со сите сили ќе се трудат да ја освојат симпатијата. Ќе бидете концентрирани на работата, па ќе остварите значителен приход. Минлива премаленост.

БИК

 1. 4 – 20. 5.

Успехот во љубовта ви е гарантиран, но со задолжителни мали отстапки во однос на партнерот. Слободните се расположени за нови познанства. Вашата потреба да бидете лидер ќе биде поизразена. Посетете го стоматологот.

БЛИЗНАЦИ

 1. 5 – 21. 6.

Љубомората може да биде камен на сопнување во вашата врска. Слободните како да бегаат од додворувачите. Нема најдобро да ги разберете деловните превирања околу себе, но ќе настојувате да ги игнорирате клучните проблеми. Забоболка.

РАК

 1. 6 – 22. 7.

Слободните ќе почнат убава романса, која може да прерасне во стабилна врска. Зафатените со отворен разговор ќе ги решат проблемите што им тежат. Неразбирање од страна на колегите и конфликти во работата. Движете се.

ЛАВ

 1. 7 – 23. 8.

Емотивните врски ќе осцилираат, па овој период ќе го обележат караници, но и смирувања. Слободните се освојувачки настроени. Ќе постигнете одлични резултати, особено ако сте подготвени да работите во тим. Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

 1. 8 – 23. 9.

Емотивните партнери ќе успеат да ги пребродат минималните пречки. Слободните ќе се најдат на нишан на мистериозна личност. Вашите ставови ќе наидуваат на поголемо почитување. Опаѓање на имунитетот.

ТЕРЕЗИЈА

 1. 9 – 23. 10.

Емотивните врски се стабилни. На слободните конечно им успева да ја освојат симпатијата. Кон крајот на денот ќе успеете да го трасирате деловниот пат и да дојдете до нов извор на приходи. Можна е главоболка.

СКОРПИЈА

 1. 10 – 22. 11.

Едно долгогодишно пријателство ќе премине во врска. Зафатените ќе успеат да ги решат недоразбирањата. Поради недостиг на толеранција, ќе дојдете во судир со колегите. Можни се стомачни тегоби.

СТРЕЛЕЦ

 1. 11 – 21. 12.

Емотивните партнери доста време ќе поминуваат разделени. Слободните е можно да влезат во тајна врска. Ќе бидете во расчекор со времето, бидејќи во краток временски рок ќе сакате да постигнете многу нешта. Нервоза.

ЈАРЕЦ

 1. 12 – 20. 1.

Духовите личност ќе влезе во животот на слободните Јарци, додека зафатените ќе имаат несогласувања со партнерот. Неколку Јарци ќе добијат поволна понуда за премин на подобро работно место. Несоница.

ВОДОЛИЈА

 1. 1 – 19. 2.

Гест на емотивниот партнер ќе предизвика тивко страдање. Слободните ќе имаат солидни предиспозиции да започнат врска. И понатаму ќе ве следи недостиг на амбиции, но сепак ќе се разбудите во последен миг. Во добра форма сте.

РИБИ

 1. 2 – 20. 3.

Во врските доминира страст, додека на слободните им се смешка интересна авантура. Ќе ви недостига елан, но тоа – за среќа – надредените нема да го забележат. Можна е настинка.

Текст: Н. Човиновска

Фото: Pexels, Getty Images

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време