Дневен хороскоп за ЧЕТВРТОК, 8 април 2021 година

Погледнете каков ден ве очекува

Бик осамен, Девица среќна, Лав задоволен, Шкорпија успешна.

ОВЕН

Ве чека конструктивен разговор со претпоставен во врска со нов деловен проект. Вие сте многу задоволни од тоа како се развива врската. Тоа не ве спречува да флертувате на страна. Здравјето е стабилно.

БИК

Вие сте доста самоуверени, вредни и оптимисти. На работа сте ја презеле улогата на лидер и уживате во доминацијата. Вие сте задоволни од врската. Вашите емоции се интензивни и страствени. Имате поголеми очекувања од врската. Се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ

Ја завршувате деловната соработка со странски соработници затоа што сте незадоволни од тоа како се одвиваше. Врската успешно се развива иако партнерот има тајни кои успешно ги крие од вас. Кај мажите, можен проблем со урогениталниот тракт.

РАК

Ве чека нормален работен ден, во текот на кој ќе имате многу обврски, но истовремено уживајте во нив. Незадоволни сте од врската и сериозно размислувате да ја прекинете. Вашиот партнер не го забележува вашето незадоволство. Здравјето е стабилно.

Прочитајте и: Самоуништувачки особини: Како знаците на Зодијакот си штетат на себеси, дури и без да бидат свесни за тоа

ЛАВ

Ве чека деловна средба, каде одлично се забавувате. Добивате и прилив на пари кога се чувствувате добро. Уживате во лежерен флерт и не забележувате дека брачниот другар не е среќен. Болки во грбот се можни.

ДЕВИЦА

Вие сте задоволни со резултатите од вашата работа. Незадоволни сте затоа што ви треба долго време да ги надминете тешкотиите. Емотивно сте неисполнети затоа што не успевате да најдете адекватен партнер. Циркулацијата е слаба.

ВАГА

Вашите финансии се стабилни. Си дозволувате да работите некои работи од чист идеализам и желба да помогнете некому. Ако сте слободни, ве чека нов познаник со личност од странство. Главата е многу чувствителна.

ШКОРПИЈА 

Вие сте многу вредни и имате или повеќе работни места или повеќе одговорности паралелно. Ако сте слободни, ве очекува нов познаник преку работа. Вашето здравје е чувствително. Грижете се за бубрезите, главата и гениталиите.

СТРЕЛЕЦ

Внимавајте на тајните непријатели на работа. Ве гледаат и се подготвуваат да ве нападнат. Врската напредува добро. Другата страна е склона кон флерт, но вие не ја обвинувате за тоа, бидејќи сте сигурни во вашата врска. Здравјето е стабилно.

Им недостасува искреност: Четирите хороскопски знаци кои се најголеми лажговци и измамници

ЈАРЕЦ

Имате одлична соработка со колегите. Ве чека прилив на финансии. Задоволни сте од деловната и финансиската состојба. Врската се развива подобро отколку што очекувавте, а вашите емоции и страст работеа напорно за вас. Се чувствувате добро.

ВОДОЛИЈА

Имате голема интуиција. Најдобро е да ја слушате кога донесувате какви било деловни одлуки. Ги преземавте сите семејни одговорности откако сопругот е на пат. Здравјето е солидно, освен што притисокот е склон кон осцилации.

РИБИ

Вие сте вредни, самоуверени, посветени. Задоволни сте од резултатите и имате чувство дека нема ништо што не можете да постигнете. Ако сте слободни, нема нови случувања во емоционалното поле. Здравјето е солидно.

 

ФОТО: Unsplash

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време