„Очајната домаќинка“ оди во затвор: „Нема оправдување за тоа што го направив“

Заради давање мито

Американската актерка Фелисити Хафман, која се прослави со улогата на Линет Скаво во хит-серијата „Очајни домаќинки“, осудена е на две недели затвор заради давање мито од 15.000 долари за да се запише на факултет нејзината постара ќерка. Покрај тоа, таа ќе мора да одработи 250 часа општествено-корисна работа и да плати казна од 30.000 долари.

Немам оправдување за направеното. Сакам да им се извинам на ќерка ми, сопругот, семејството и на образовната заедница за моето однесување. А посебно сакам да им се извинам на студентите што вредно работеа за да се запишат на колеџ, како и на нивните родители што се жртвуваа за да ги поддржат во тоа“, изјавила Хафман, која би требало да се пријави во затворот во рок од шест недели.

Фото: Guliver/Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време