Вака вежба Џенифер Лопез: Погледнете го целиот тренинг на згодната дива што можете да го правите дома! (ВИДЕО)

Лесно до топ-форма

Овие вежби може да ги правите во својот дом

За совршениот изглед на Џенифер Лопез заслужни се добрата дисциплина, редовното одење во вежбалница и правилната исхрана. Таа ништо не и’ препушта на случајноста и вежба најмалку три пати неделно.

Иако наполни 50 години, тоа не може да се види од нејзиниот изглед. Нејзиното тело е сон на многу жени, а ние ви откриваме како изгледа еден нејзин тренинг.

Нема да ви треба никаква дополнителна опрема, а сите вежби можете да ги изведете дома, што е идеално со оглед на ситуацијата во која се наоѓаме. Ќе го извајате своето тело и ќе го дочекате летото подготвени, но и ќе го зајакнете имунитетот и ќе ја подобрите издржливоста на целото тело.

Во видеото погледнете како вежба Џенифер Лопез…

Џенифер Лопез им испрати и порака на своите следбеници на Инстаграм за полесно да ја надмината кризата поврзана со коронавирусот: „Медитирајте, движете се и молете се!“

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време