Откриваме: Ова е бојата на 2022 година!

Very Peri е бојата која ќе ја одбележи 2022 година
Оваа вибрантна нијанса ќе нè инспирира да бидеме љубопитни и креативни додека ги прифаќаме новите можности кои ни ги нуди светот по излегувањето од интензивниот период на изолација.

Very Peri е динамична сина нијанса со живописно виолетово-црвен подтон, кој ја спојува верноста и постојаноста на сината боја со енергијата и возбудата на црвената. Новата Pantone боја, чие динамично присуство поттикнува лична инвентивност и креативност, е најсреќната и најтоплата од сите сини нијанси.

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време