Најпожелниот модел на обувки за оваа пролет: Совршени во секоја пригода, удобни и елегантни!

Број 1

Еве уште еден тренд што треба да го испочитувате

Доста ни е од зимата, а неколкуте сончеви денови дополнително ни ја разбудија желбата за пролет и фрлање на чизмите и капутите.

Додека не пристигнат топлите денови, со уживање ги разгледуваме пролетните колекции на обувки и слободно можеме да кажеме дека еден модел се издвои како најпожелниот за претстојната сезона.

Тоа се двобојните шпицести балетанки!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mia Moltrasio (@miamoltrasio)

Значително поелегантни од заоблениот, овој модел на рамни чевли ќе биде совршен избор како за одење на работа, така и за попладневни прошетки, бидејќи е удобен и добро одат со речиси секоја модна комбинација.

Единствено не се пожелно само во исклучиво спортски стајлинзи, но затоа совршен додаток се за здолништа, фустани, елегантни комплети, па и фармерки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Moda Operandi (@modaoperandi)

Дали ќе одберете класичен модел со црна-беж комбинација која потсетува на култниот модел на мокасини на Шанел или храбар животински дезен, останува на вас, во зависност од вашиот стил на облекување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Le Boffi Shoes (@leboffishoes)

Кој и да го одберете, едно е сигурно – со овој удобен и елегантен модел нема да погрешите!

Трендот од 1990-те се враќа на модната сцена: Токму ваква чанта треба да има секоја жена со стил!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време