Повкусен десерт не сте пробале: Овие карамел-обланди се топат во уста!

Десерти

Обланди приготвени со посебен шмек

Состојки:
  • 350 г шеќер
  • 500 мл млеко
  • 100 г бело чоколадо
  • 200 г путер
  • 250 г мелени печени лешници
  • 350 г мелени бисквити
  • 7 розен-кори

За глазурата:

  • 100 г бело чоколадо
  • 2 лажици масло

Приготвување:

1. Шеќерот се става во тенџере и се загрева на умерена температура, додека се карамелизира.

2. Во него се додава топло млеко (карамелата ќе се стврдне) и понатаму се вари, со повремено мешање, додека се растопи карамелата.

3. Приготвената смеса се трга од шпоретот, па се додаваат искршеното чоколадо и коцките путер, па се меша додека се растопат.

4. На крајот се додаваат мелените бисквити и лешниците и добро се меша, за да се добие воедначена смеса.

5. На чинија за колач се става розен-кора и се премачкува со три лажици од филот. Се рамни со шпатула и се прекрива со друга кора. Истата постапка на полнење се повторува додека се потроши материјалот, се завршува со розен-кора.

6. Полнетиот колач се притиска со потежок предмет и се остава да се зацврсти.

7. За приготвување на глазурата, белото чоколадо се топи со малку масло, па се прелева преку колачот и се остава на ладно, да се зацврсти глазурата. Колачот се сече на плочки.

Извор: Добра храна

Највкусниот десерт: Ролат во обланди
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време