Трендот од 1990-те се враќа на модната сцена: Токму ваква чанта треба да има секоја жена со стил!

Мода

Овој модел го претставила познатата Кери Бредшо, а оваа година се враќа на модната сцена

По враќањето на правоаголните сандали и кратки маички, кои беа актуелни во текот на 1990-те, на ред дојдоа и овие чанти, кои биле во тренд тој период, да се вратат на модната сцена.

Станува збор за мали, правоаголни чанти, попознати и како„багет“ чанти. Тие ќе им бидат омилен моден детаљ на сите дами, велат модните експерти. Кога Кери Бредшо првпат се појавила во серијата „Сексот и градот“ со оваа чанта, настанал вистински метеж поради неа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Josephine Rose (@josie_francis)

Модните експерти ѝ предвидуваат еднаква популарност и оваа година.

Вистина е дека во нив речиси ништо не може да се собере, освен мобилен телефон и помал паричник, но мора да признаеме дека на секој стајлинг му даваат интересна нота и дека се просто неодоливи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NOOR DE GROOT (@queenofjetlags)

Ќе бидат актуелни сите бои, а се препорачува да се носат со малку поелегантни комбинации.

Еве како ги носат познатите трендсетерки…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Hong (@vanessahong)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANA JIMÉNEZ (@anastradishopper)

Апсолутен моден погодок: Вака облечена, секоја жена изгледа како милион долари!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време