Брижит Макрон ги воодушевила модните критичари: Вака се облекува една прва дама!

Модна победа

Првата дама на Франција ги знае правилата на добриот стил

Сината е прогласена за водечка боја годинава. Сите нијанси на сина се во тренд, а не и’ одолеала ниту Брижит Макрон.

Таа дефинитивно знае како да ја комбинира гардеробата, па нејзините стајлинзи секогаш се за чиста десетка! Избраничката на Емануел Макрон за оваа пригода одбрала и повеќе од интересен стајлинг.

View this post on Instagram

Как Вам не стыдно, Мадам! Ваш муж ещё с четверга советует сидеть дома, а Вы в воскресенье решили по набережной прогуляться. И, почему-то, Вас сильно удивило, что Вы там не одна! Возмущению Вашему не было предела! А может впору нам всем сетовать, какой дурной пример Вы показываете французам!!! #брижитмакрон #brigittemacron #заражаюпарижем #нидвпариже #оксанаферрерогид #вирус #коронавирус

A post shared by Гид в Париже Оксана Ферреро (@exfrance) on

Монохроматската црна комбинација ја разбила со впечатлив син капут кој одлично им стои на сите русокоси. Генерално, сите нијанси на сина боја се одличен избор за дамите со платинеста коса, велат модните експерти.

Ова е доказ како само едно едноставно парче може да направи целата комбинација да добие интересна нота и да изгледа моќно.

Стајлингот го надополнила со мини чанта која воопшто не е практична, но дизајнерите тврдат дека е симпатична и во тренд. Модните додатоци ги прескокнала. Целиот акцент е ставен на капутот. Тој бил во центарот на целиот стајлинг.

Сакате да изгледате помлади и во 60-тите години? Земете пример од Брижит Макрон!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време