Гоца Тржан: „Пожртвувана и посветена сум му на мажот што го сакам додека се вљубам во друг“

Пејачката ни откри како ја избегнува монотонијата во бракот, но и дека се подготвува за преселба во нов животен простор бидејќи сака да го прочири семејството

Гоца Тржан и нејзиниот сопруг, музичарот Радомир Новаковиќ – Раша, не пропуштаат можност да ги искажат емоциите еден кон друг и да си приредат романтични изненадувања, бидејќи, како што истакнува популарната пејачка, токму во тоа лежи основата на нивниот брачен однос.

Мојот сопруг и јас сме големи емотивци и секој ден си покажуваме колку многу се сакаме. Тоа не го правиме купувајќи си скапи подароци или фотографирајќи се и споделувајќи ги фотографиите на Инстаграм, туку испраќајќи си емотивни пораки. Мене ми е неопходно големо внимание од страна на партнерот, важно ми е сопругот постојано да ме бакнува и да ме гушка, да ме гледа страсно кога сме заедно. Блискоста што ја имаме е основата на нашиот квалитетен брак. Сепак, не се осмелувам да кажам дека тоа е добар рецепт за долговечен машко-женски однос бидејќи луѓето се различни. Постојат жени на кои им е најважно мажот да им ја обезбеди потребната сигурност или да им ја даде својата банковна картичка, но сосема е легитимно секој да има свои потреби“, истакнува Гоца и додава дека и таа е мошне внимателна кон својот сопруг:

Исклучително сум пожртвувана и предадена на мажот што го сакам се’ додека се вљубам во друг“, тврди шармантната пејачка.

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време