Куче и мачка се сложуваат подобро од нив: Ова е вашиот најлош непријател во хороскопот!

Бегајте од нив!

Прочитајте кои хороскопски знаци никако не се сложуваат и од кого треба да се држите подалеку за ваше добро

Постојат луѓе со кои секогаш се разбираме, но има и такви со кои никако не можеме да пронајдеме заеднички јазик, колку и да се обидуваме.

Овен

Најлош непријател: Рак

Овенот е огнен знак и не сложува баш најдобро со водените Ракови. На Овните им треба независност, па се чувствуваат загрозено поради посесивноста на Раковите. Конфликтот помеѓу вжештените глави и чувствителните души во секој момент доаѓа до израз.

Бик

Најлош непријател: Овен

Овие два хороскопски знака се премногу слични по карактер, што доведува до конфликти. Тврдоглавоста и на едните и на другите е толку голема, што конфликтите се неизбежни. Освен тоа, Овните ретко ги признаваат своите грешки, додека Биковите со задоволство ги потсетуваат на нив.

Близнаци

Најлош непријател: Девица

Близнаците обожаваат спонтаност, додека Девиците ја сакаат само својата рутина. Единственото нешто што им е заедничко е комуникативноста.

Рак

Најлош непријател: Стрелец

Раковите се многу чувствителни и посветени. Стрелците понекогаш се и премногу искрени, поради што несвесно можат да ги повредат Раковите. Овие хороскопски знаци не прифаќаат компромиси, а проблемот настанува кога се обидуваат да го променат другиот.

Лав

Најлош непријател: Риби

Лавовите се исклучително горделиви и сакаат да уживаат под светлата на рефлекторите. Рибите се нивна целосна спротивност, одбегнуваат да привлекуваат внимание и главна карактеристика им е сензибилноста. Лавовите ги нервира пасивноста и воздржаноста на Рибите и не се двоумат дали да го искажат своето незадоволство.

Девица

Најлош непријател: Водолија

Девиците секогаш се водат според разумот, а не според срцето и честопати анализираат се’. Од друга страна, Водолиите честопати се нереални и неодговорни, па никако не им одговара пресметливоста на Девиците.

Терезија

Најлош непријател: Скорпија

Терезиите се сложуваат со сите, освен со Скорпиите. Причината е нетрпеливоста и избувливоста на Скорпиите, кои создаваат непотребна драма во животот на Терезиите. Поради тоа брзо стануваат непријатели.

Скорпија

Најлош непријател: Лав

Скорпиите и Лавовите се многу горделиви и имаат силна волја. Но тешко пронаоѓаат заеднички јазик. И едните и другите се однесуваат доминантно и не сакаат да попуштат.

Стрелец

Најлош непријател: Бик

Стрелците си ја сакаат слободата повеќе од што било друго во животот. Бикот од друга страна ја цени стабилноста и оттука произлегува нетрпеливоста помеѓу нив.

Јарец

Најлош непријател: Терезија

Јарците се многу фокусирани на деловниот успех. Од друга страна, на Терезиите поважен им е социјалниот живот. Затоа Јарците ги сметаат Терезиите за незрели и напорни личности.

Водолија

Најлош непријател: Јарец

За креативните и иновативните Водолии, Јарците се големи непријатели. Потполно се разликуваат нивните мислења. И на емоционален план никако не можат да најдат заеднички јазик.

Риби

Најлош непријател: Близнаци

Рибите се премногу чувствителни за да можат да се справат со секогаш директните Близнаци. Нивната енергија знае да ги исплаши Рибите. Дури и кога имаат добра намера, Близнаците со својата наметлива природа прават Рибите да се чувствуваат лошо.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време