Дневен хороскоп за ПЕТОК, 18 септември 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Овенот е во одлична здравствена состојба, Близнаците конечно мора да започнат да се движат, Ракот мора да внимава на количината на храна.

ОВЕН

Ова е одличен ден за деловно работење самостојно бидејќи нема да бидете расположени за тимска работа и комуникација. Во емотивна смисла, ќе уживате во комуникацијата и блискоста со вашата сакана личност. Здравјето е одлично.

БИК

Одличен ден за финансии и деловни активности. Приливот на пари позитивно влијае на деловната мотивација. Емоционално сте доста отворени и расположени за интензивно дружење со вашиот партнер. Кога станува збор за здравјето, вие се чувствувате силно.

БЛИЗНАЦИ

Проблемите на работа влијаат на опаѓање на самодовербата. За среќа, областа на љубовта е добро претставена, па затоа наоѓате задоволство во сферата на љубовта. Кога станува збор за здравјето, вие сте мрзливи и воопшто не се движите, што на крајот ќе доведе до одредени последици.

РАК

Се чувствувате прилично успешно на работа, па може да ветите повеќе отколку што можете да завршите. Љубовното минатото не ви заминува од главата. Внимавајте на исхраната бидејќи денот е поволен за прејадување.

Прочитајте и: Најлошата карма е отслужена, време е за среќа: На овие хороскопски знаци потполно ќе им се смени животот во октомври!

ЛАВ

Незадоволни сте од вашата деловна активност и имате впечаток дека никогаш нема да помине овој лош деловен период. Емотивно сте задоволни и следува убава средба со партнерот. Грбот е чувствителен, особено долниот дел каде што е можна болка.

ДЕВИЦА

Ова е поволен ден за добивање нова деловна понуда што позитивно ќе влијае на вашето расположение. Имате чувство дека љубовта не оди добро и во право сте за тоа. Во областа на здравјето, јајниците се чувствителни.

ВАГА

Тоа е одличен ден за уметнички достигнувања. Во емотивна смисла, вие сте опуштени, неприлагодени и имате потреба да ги правите работите од инает. Физички се чувствувате добро и би сакале прошетка покрај вода.

ШКОРПИЈА

Незадоволни сте од вашата работа и треба смирено да прифатите дека не секој период е поволен за вашата работа. Емоциите работат добро за вас, така што треба да бидете со вашиот партнер што е можно повеќе. Надбубрежните жлезди се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Вие сте прилично нервозни, па може да влезете во ненадеен и непланиран судир со колега. Вие сте емотивно тотално паднати и не сакате да комуницирате или да гледате луѓе. Нервите се чувствителни, што може да доведе до нервоза или кавги.

12 совршени парови според хороскопот

ЈАРЕЦ

Вие сте со отворен ум и со задоволство го прифаќате предлогот за претпоставен. Вие сте емотивно заинтересирани, но љубоморни, што ќе доведе до правење непотребна, прекумерна, љубоморна сцена. Здравјето е солидно.

ВОДОЛИЈА

Уморни сте од деловни обврски и би уживале во вашиот одмор. Поради деловните обврски, вашиот емотивен живот страда и денес немете желба ниту да поминувате време со саканата личност и пријателите. Освен замор, здравјето е задоволително.

РИБИ

Можете да ја завршите работата: вие сте вредни, спремни за работа и задоволни од тоа како се одвива реализацијата на деловните планови. Вие сте емоционално празни и незаинтересирани за дружење и комуникација со вашите најблиски. Здравјето е одлично.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време