На што може да укажува променетиот мирис на вашата пот?

Не е случајно

Ако мирисот на вашата пот стане поинтензивен, тоа не е случајно. Може да станува збор за еден од следниве причинители:

1 Во исхраната сте вовеле некоја намирница која ја немате користено. На пример, растенијата од семејството зелки можат да влијаат на промената на мирисот на потта.

2 Под стрес сте, па потните жлезди засилено ви работат.

3 Понекогаш непријатниот мирис може да биде и предупредување, на пример, за болест на бубрези, црниот дроб или за дијабетес.

Фото: Getty Images

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време