Водителката Јована на почетокот на кариерата изгледаше многу различно од денес

Дали би ја препознале?

Популарната водителка на утринската програма и сопруга на кантавторот Жељко Јоксимовиќ, Јована, првпат се појави пред ТВ-камерите во 2001 година, со кратка кафена коса.

Неколку години подоцна, Јована носеше кратка паж-фризура, повторно во темна боја, и изгледаше многу поразлично од денес.

Во 2008 година, кога заедно со Жељко Јоксимовиќ ја водеше „Евровизија“ во Белград, а воедно и се вљуби во него, Јована имаше долга црвена коса.

На вечавката со пејачот, водителката имаше долга руса коса…

… која ја задржа неколку години потоа.

Едно време беше црвенокоса со кркми.

Денес е повторно бринета, но во посветла нијанса отколку во раната младост.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време