Фармерките веќе не се во тренд: На модната сцена ќе доминираат овие модели!

За секоја жена по нешто

Акцентот оваа сезона е на малку поинакви модели

Иако веќе со децении се парчето без кое ниту една сезона не може да пројде, се чини дека време е фармерките да одморат малку.

Наместо нив, во сезоната пролет/лето ќе носиме малку поинакви модели. Во понудата на модните експерти ќе најдете интересни панталони со разни должини и модели, но и здолништа. Секоја жена ќе успее да најде нешто што се вклопува во нејзиниот стил.

Да почнеме:

Тексас-здолниште

View this post on Instagram

No estoy enojada, estoy escondiendo mi papada 🤗 amigos mañana es el último día de @adiosclosetbazar y ya casi se vacía mi changarro! Pero aún hay tesoros! Los espero de 12 a 8 pm en Jalapa #90 roma norte 💕 hay muchísimos expositores llenos de tesoros, los espero! 🤩 #hypethelook #HtlInstagramLooks • • • • • #outfitoftheday #blog #stylish #lookbook #instastyle #lookoftheday #look #fashionblog #wiw #fashiongram #Mexicanblogger #longdenimskirt #outfitoftheday #lookbook #stylish #instastyle #lookoftheday #blog #look #fashionblog #fashiondiaries #whatiwore #wiw #wiwt #fashiongram #fashionable #fashionpost #clothes #styleblogger #streetwear #streetfashion

A post shared by ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀Jen ⚡️Hype The Look (@hypethelook) on

Иако фармерките нема да бидат толку актуелни, тексасот не заминува целосно во заборав. Здолништата од овој материјал често ќе ги гледаме на улиците. Одлично парче за лежерна комбинација, одење на кафе, кино или на прошетка. Со ова парче одат сите бои, што ви дава многу можности за правење најразлични модни комбинации.

Бермуди

Тие ќе бидат најголемиот тренд сезонава, според дизајнерите. Со ова парче можете да правите лежерни, но и многу елегантни стајлинзи. Дефинитивно се исплати да инвестирате во бермуди.

Хеланки

Освен што се удобни, дозволуваат и правење различни стајлинзи. Стил и удобност, се’ на едно место, па затоа, речиси и не постои жена што не ги обожава.

Плетени пантолони

Овој модел веќе ги освои срцата на многу трендсетерки. Лежерни и удобни, нема причина да не ги засакате и вие. Во комбинација со широка кошула изгледаат феноменално.

Панталони во интензивни бои

Веселите бои се актуелни оваа сезона, а панталоните во некоја од нив ќе ја освежи секоја комбинација. Овој стајлинг е полн погодок!

Погледнете кој ќе биде најголемиот тренд за пролет 2020.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време