Дневен хороскоп за ВТОРНИК, 22 септември 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Вага среќна, Водолија уморна, Јарец задоволен, Овен незадоволен.

ОВЕН

Односот со колегите е незадоволителен затоа што имате впечаток дека не ве разбираат или поддржуваат. За емоционална стабилност, потребен ви е контакт со партнерот, затоа инсистирате на интензивно дружење. Коските се прилично чувствителни.

БИК

Непланиран трошок го расипува расположението. За среќа, вие сте тип на човек кој секогаш има пари. Во тек е солиден работен ден. Не успевате да ги решите проблемите со вашиот партнер со дистанцирање. Здравјето е солидно.

БЛИЗНАЦИ

Се обидувате да ги решите натрупаните проблеми, но без успех. За среќа, областа на љубовта е добро претставена, така што вашиот партнер ви дава чувство на значење во животот. Внимавајте на вашата исхрана, бидејќи системот за елиминација е чувствителен.

РАК

Доброто расположение и работната етика сè уште се на високо ниво. Во областа на љубовта вие сте песимистични во врска со промената на вашиот емотивен статус. Ја менувате вашата исхрана и се чувствувате подобро и полесно.

Прочитајте и: Која e вашата боја според хороскопскиот знак?

ЛАВ

Инвентивни сте и планирате нов пристап кон старите деловни проблеми. Поволен ден е за ново запознавање со личност која ќе ве заинтригира. Коските се чувствителни, особено долниот дел на грбот и можна е болка.

ДЕВИЦА

Незадоволни сте од финансиите, што негативно влијае на работната мотивација. Размислувате за најбезболниот начин да ја прекинете врската. Коските се прилично кревки. Треба да ги зајакнете со правилна исхрана или некој додаток.

ВАГА

Упорно се обидувате да им претставите на колегите нов пристап кон обврските, но тие остануваат на стариот начин. Се обидувате да поминете што повеќе време со вашиот партнер. Проблемите со забите и одењето на забар се неизбежни.

ШКОРПИЈА

Има нервоза на работа поради лошите деловни резултати. Емотивно сте незадоволни. Потребна ви е поддршка и разбирање од вашиот партнер, но тој не го разбира тоа. Можна случајна повреда за време на рекреација.

СТРЕЛЕЦ

Работната недела е полна со осцилации. Некои работи за кои мислевте дека бргу ќе ги завршите не го дозволуваат тоа. Не сте расположени да комуницирате и да се сретнете со вашиот партнер. Циркулацијата не е најдобра.

12 совршени парови според хороскопот

ЈАРЕЦ

Плановите сè уште не одат како што сте замислувале. Кога емоциите се во прашање, размислувате за нов познаник и како да го видите повторно. Во областа на здравјето, хроничните проблеми со грбот ви создаваат проблеми.

ВОДОЛИЈА

Новите проблеми бараат нови решенија и ги наоѓате. Треба да се дистанцирате од вашиот партнер, но тој тоа не го прифаќа баш најдобро. Вашите нерви се чувствителни, па затоа ви треба одмор на крајот на работниот ден.

РИБИ

Зборот проблеми не постои во вашиот речник. Вие сте максимално посветени на деловните планови и успешно ги спроведувате. Партнерот има впечаток дека претерувате и ја ограничувате неговата елементарна слобода. Здравјето е солидно.

 

ФОТО: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време