Дневен хороскоп за СРЕДА, 2 Декември 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Лав среќен, Бик успешен, Девица незадоволна, Риби осамени, Водолија еуфорична.

ОВЕН

Вие сте многу сугестивни за време на деловните преговори и успевате другата страна да ги спонзорира некои од вашите проекти. Имате симпатија што се обидувате да ја добиете. Другата страна не е опуштена и не одговара на вашето додворување. Здравјето е добро.

БИК

Во работата упорно се борите за независност. Не дозволувате никој на работа да се меша во вашите деловни одлуки. Вие сте задоволни од врската. Поминете опуштено време со вашиот партнер. Можни се проблеми со притисокот.

БЛИЗНАЦИ

Вие сте целосно фокусирани на деловни обврски. Правите неколку работи истовремено и доста успешно. Се посветувате на вашиот партнер. Неговата реакција е неочекувано млака, па затоа сте разочарани. Урогениталниот тракт е чувствителен.

РАК

Започнувате нова деловна соработка. Верувате дека ќе биде задоволителен и долготраен. Имате симпатија, но немате иницијатива. Слична е состојбата и со симпатијата. Забележувате дека лесно се уморувате. Потребна ви е пауза.

Прочитајте и: Тие се најлошите пријатели во Зодијакот: Можеби и вашиот знак е меѓу нив!

ЛАВ

Вашето барање работа вроди со плод. Доаѓа нова деловна понуда што ви одговара во сè. Заинтересирани сте за симпатијата и се обидувате да ја освоите. Свесни сте дека предизвикавте емоции кај другата страна. Се чувствувате добро.

ДЕВИЦА

Незадоволни сте од соработката со странките, бидејќи тие првенствено ги интересираат лични, а не заеднички цели. Се обидувате да ја придобиете симпатијата. Поради лошо претходно искуство, не се отвора лесно. Респираторните органи се чувствителни.

ВАГА

Работата се одвива нормално, без никакви потешкотии. Затоа имате очекувања што се повисоки од реалните. Незадоволни сте од однесувањето на вашиот партнер и сакате да го промени, но тој ја нема таа намера. Можни се алергии.

ШКОРПИЈА

Добивате специфични работни задачи. Мотивацијата не е вашиот силна страна, но вие го правите она што е потребно. Задоволни сте од емоционалната сфера и слободното време му го посветувате на партнерот. Внимавајте на мочниот меур затоа што е можна инфекција на уринарниот тракт.

СТРЕЛЕЦ

Завршувате деловна соработка и една деловна фаза. Вие сте заинтересирани за деловни промени и иновации. Бракот е во криза, но вие се обидувате да ги подобрите односите со саканата личност. Вие верувате дека сè уште има надеж за брак. Бубрезите се чувствителни.

Месечен хороскоп за декември 2020 година: Какви турбуленции ни следуваат?

ЈАРЕЦ

Вие сте доста амбициозни и вредни. Детално изработувате деловни планови со вашите колеги. Кога станува збор за љубовта, вие сте доста несигурни. Ова се манифестира со покажување љубомора која е тотално непотребна. Ревматизам е можен.

ВОДОЛИЈА

Донесувате деловни одлуки засновани на интуиција. Покажувате дека сте ја направиле вистинската работа. Запознавате личност која остава одличен прв впечаток. Ви изгледа прилично силно и стабилно. Здравствената состојба е стабилна.

РИБИ

Задоволни сте од приливот на финансии. Односот со колегите не е најдобар. Меѓу нив има и такви кои не се целосно во ваша корист. Добивате срамежлива љубовна понуда. Вие сте изненадени затоа што сметате дека таа личност е пријател. Избегнувајте алкохол.

 

ФОТО: Pixabay

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време