Дневен хороскоп за ЧЕТВРТОК, 17 септември 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Овен одеднаш добива пари, Лавот има проблем со самодоверба, Стрелецот е нервозен, Водолијата е во добро здравје.

ОВЕН

Денот на работа го поминувате во добра комуникација со соработници и воспоставување нови договори. Ве чека и финансиска добивка. Во емотивна смисла, имате потреба да доминирате со вашиот партнер. Здравјето е солидно.

БИК

На работа сте самоуверени и влегувате во конфликти само за да докажете дека сте во право. Емотивно сте расположени да разменувате нежност и слатки зборови со другата половина. Пешачењето е добар начин да се опуштите и да го подобрите вашето расположение.

БЛИЗНАЦИ

На деловните проблеми никогаш не им доаѓа крајот, што ве прави фрустрирани. Емоциите се разгоруваат во вас, но љубомората може да доведе до проблеми во врската. Кога станува збор за здравјето, вие сте физички тотално неактивни на сопствена штета.

РАК

Следува успешен деловен и финансиски ден. Ќе бидете задоволни затоа што ви е јасно дека напорот вреди. Во емотивна смисла, потонавте и размислувате за минатото што не можете да го промените. Здравјето е солидно.

Прочитајте и: 12 совршени парови според хороскопот

ЛАВ

Вашата самодоверба никогаш не била пониска поради работата. Задоволство добивате на емотивно поле преку партнер на чија љубов и поддршка можете да сметате во секое време. Кожата е прилично чувствителна.

ДЕВИЦА

Ова е поволен ден да се справите со некои стари обврски и конечно да ги извадите од дневниот ред. Емоционално, не ве интересираат никакви дружења или нови познанства. Здравјето е солидно.

ВАГА

Расположени сте за работа и сите цели ви изгледаат достапни. Емотивно сте напнати, а незадоволството можете да го насочите кон вашиот партнер. Во областа на здравјето, можни се проблеми со алергии или хормони.

ШКОРПИЈА

Денес е лош работен ден, што ќе направи да се чувствувате најфрустрирано. Ќе имате впечаток дека не се движите од истата точка. Денот е одличен за љубовна комуникација со таен тип. Синусите се прилично чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Денот е неповолен за комуникација и сообраќај, затоа се препорачува да бидете внимателни. Во емотивна смисла, вие сте затворени и не сакате отворено да зборувате за вашите емоции. Ве очекува минлив вид на нервоза.

Најмрачната страна на хороскопските знаци: Брутални до крај, не сте ни свесни на што се подготвени!

ЈАРЕЦ

Денот е неповолен за состаноци, па можете да очекувате некои да се одложат без да постигнете сè што сакате на состаноците. Ќе имате понуда да влезете во авантурата, но ќе се предомислите дали да ја користите или не. Грлото е чувствително.

ВОДОЛИЈА

Ова е одличен ден за успех во јавниот бизнис, особено ако бизнисот има врска со законот или јавноста. Вие сте расположени за љубов, гледање и комуникација со другата половина. Немате проблеми во областа на здравјето.

РИБИ

Вие сте целосно посветени на вашите деловни обврски и успешни. Одличен ден е за ново запознавање со потенцијален партнер што може да го сретнете преку работа. Вие сте физички стабилни и силни.

 

ФОТО: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време