Дневен хороскоп за ВТОРНИК, 24 март 2020 година

Бик мора да одмара, Близнаци слободни, Јарец успешен, Водолија задоволна.

ОВЕН

Денес е добро време да ги решите ситните деловни проблеми. На емотивен план, имате поволна фаза за нови заеднички одлуки со вашата сакана личност. Проблеми со крвотокот.

БИК

Вие ги решивте повеќето важни обврски на ова поле. Денес е можност да се одморите и да се опуштите. Саканта личност е посветена на вас и вие сте среќни кога сте заедно. Може да очекувате поволен период. Чувствителни бубрези.

БЛИЗНАЦИ

Функционирате под притисок и лесно можете да наидете на проблеми од областа на работата. Има многу што ве мачи. Ако сте слободни, денес ќе имате можност да запознаете нова личност. Пад на имунитетот.

РАК

Дојде време да ја донесете конечната одлука – дали да останете на својата стара работа или да преминете на нова. Може да очекувате интересни нови познанства. Добар ден е да започнете нова љубов. Чувствителен граден кош.

Прочитајте и: Сатурн влезе во знакот Водолија на 22 март: Наредниот период ни носи значајни промени и животни лекции

ЛАВ

Ако сте ангажирани во приватен бизнис, ќе можете да постигнете значително подобрување во материјална смисла. Вашиот сопружник ќе ви биде максимално посветен. Следниот период е поволен за подобрување на вашата врска. Цврсто здравје.

ДЕВИЦА

Не е лесно да ги исполните очекувањата што сте си ги наметнале. Не сте направени од камен, секој има право да погреши. Можно е да имате ново запознавање со личност која ќе ви биде доста важна. Проблеми со кожата.

ВАГА

Финансиската состојба е неповолна за вас. Очекувајте период во кој ќе имате проблеми со вашите долгови. Пред вас е период кој ќе има многу пресврти со партнерот. Немате здравствени проблеми.

ШКОРПИЈА

Можеби имате проблеми во комуникацијата со соработниците. Има многу тензии во вашето деловно опкружување. Можно е наскоро да влезете во врска која ќе трае долго. Потребен ви е сон!

СТРЕЛЕЦ

Пред вас е период во кој ќе можете да направите значителни промени во вашата деловна област. Фантазирате за личноста што ви се допаѓа долго време. Денес, можеби ќе имате можност да контактирате со неа. Несоницата ви пречи.

Еве на кои хороскопски знаци им е најтешко да бидат во самоизолација

ЈАРЕЦ

Ве чека добар период на работа. Може да се надевате на позитивни пресврти. Ако сте зафатени, можеби денес немате добра комуникација со вашата сакана личност. Зголемете го внесот на витамини и минерали.

ВОДОЛИЈА

Не очекувајте да ги остварите вашите планови во оваа област денес. Голем дел од ова ќе ве промени. Можеби ќе ви треба оддалеченост од вашата сакана за да разберете што навистина чувствувате. Вашиот ‘рбет е чувствителен.

РИБИ

Ве очекуваат измени во големите планови. Ќе треба да се прилагодите на околностите. Судбината ве фаворизира. Имате добар однос со саканата личност која е искрена со вас. Вашата врска напредува добро. Избегнувајте алкохол.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време