Што ни носи Марс во Јарец: Силното влијание ќе им прави проблеми на овие знаци до 30 март!

Астрологија

Кога Марс ќе влезе во земјената енергија на Јарецот, се менува влијанието и природата на Марс

Минувањето на Марс низ знакот Јарец од 16 февруари до 30 март носи посебна возбуда.

Енергијата на Марс изразена преку овој тврдоглав знак е стабилна, истрајна и носи реални шанси за успех.

Во текот на ова планетарно влијание никако не се препорачуваат импровизации и импулсивни одлуки, туку внимателна проценка и планирање на секој потег.

Во текот на овој период, Марс ќе се сретне со Јупитер, Плутон и Сатурн и ќе дојде во поволни односи со Уран и Нептун. Овие планетарни шеми ќе им годат на луѓето со сериозни цели разумен начин на размислување.

Од друга страна, непромисленото дејствување, несериозноста и брзоплетото премислување ќе бидат казнети.

Марс во Јарец има силно влијание и ја олеснува реализацијата на добро смислените и разработени идеи. Идеален е за почнување нови работни проекти, донесување важни одлуки или правење планови на подолги патеки.

Па затоа, обидете се да бидете конструктивни и практични, подготвени за долг и напорен ангажман, без разлика дали станува збор за чекање на вистинскиот момент или, во поретки случаи, за откажување.

Девицата и Бикот се во најдобра положба

Овие два хороскопски знаци ќе добијат најмногу енергија од Марс, па најповолните околности се на нивна страна.

Предноста на Девиците и Биковите е тоа што ќе ги забележуваат шансите и ќе тргнуваат во акција на професионален или приватен план. Правилното темпирање на потезите и агресивните чекори брзо ќе им донесат резултати.

Освен нив, добро ќе се чувствуваат и Рибите и Скорпиите, бидејќи во нивните претерано чувствителни светови ќе завладеат ред и јасност.

Од друга страна, во полоша положба може да се најдат Терезија, Овен и Рак, бидејќи ги чека поголем притисок со кој тешко ќе се справат.

За Јарците, во чиј знак се одвива овој транзит на Марс, важи сличната проценка како за Биковите и Девиците, со предупредување дека ќе бидат посклони кон расипување на енергијата, поради нивната тврдоглавост.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време