Во ист ден нè очекува помрачување на сонцето и млада месечина: Денес на овие знаци ќе им се смени животот од корен!

Астро-прогноза

Прстенестото помрачување на сонцето настанува кога месечината е најдалеку од Земјата, па за време на помрачувањето се гледа Сончев круг – „прстен од оган“

Прстенестото помрачување на сонцето настанува кога месечината е најдалеку од Земјата, па за време на помрачувањето се гледа сончев круг или „огнен прстен“. Името огнено го добил по тоа што на истиот ден на небото ќе се појави и млада месечина.

Како да не ни беа доволни предизвиците што ги денес Крвавата месечина на 26 мај и ретроградниот Меркур, во чие друштво го поминуваме јуни, туку веќе ни пристигнува и прстенестото помрачување на Сонцето на 10 јуни, 2021 година. Необично е тоа што на истиот ден на небото ќе се појави и млада месечина. Влијанието на овие две моќни астро-сили ќе биде големо и ќе се почувствува во нашите животи.

Па така, ова нема да биде обична млада месечина, туку целата недела ќе ни ја обои со потреси и промени. Ќе има многу кризи и големи промени, бидејќи Сонцето е во квадрат со Нептун, но гледајте го својот живот како здраво дрво со понекој сув лист. Сè што треба да отпадне ќе отпадне – така треба и да биде! Вака гледајте го остатокот од месецот.

Младата месечина ќе биде во Близници, од кои едниот симболички го претставува телото, а другиот духот, едниот е смртен, а другиот е бесмртен. Не дозволувајте да ве мачи оваа дуалност, разберете дека крајот истовремено е почеток на нешто друго.

Подгответе се за информации што отпрвин многу ќе ве збунат, а можеби дури и ќе ве вратат во минатото – сетете се што се случувало минатиот ноември? Но и што значајно ви се случило минатиот мај? Можно е токму сега да се затвори некој важен круг што бил отворен тогаш.

Следната еклипса во Близнаци ќе се случи дури во 2029 година, а астролозите велат дека ова ќе има влијание врз нашата колективна иднина. Советуваат цврсто да управувате со вашите мисли и да не им дозволувате да ве водат кон стравот, туку постојано да бидат насочени кон љубовта.

Најголемо влијание и промени ќе почувствуваат Близнаците, Скорпиите и Биковите.

Ништо немојте да форсирате, ништо не правете насила. Само бидете внимателни и следете ги знаците – само ќе ви се покаже што треба да правите.

Венера влезе во знакот на Рак и ќе остане до 27 јуни: На овие хороскопски знаци ќе им се случуваат само убави работи!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време