Сара Џесика Паркер во ленен фустан – идеален за топлите летни дни (ФОТО)

Ве инспирираме

Стилот на Сара Џесика Паркер во секојдневниот живот е многу сличен на стилот на нејзиниот лик од ТВ-серијата „Сексот и градот“.

Па така, Кери Бредшо можеме да ја замислиме во ленен фустан во кој актерката беше видена пред некој ден. Со таа раслика што, ТВ-хероината можебиби го искомбинирала со чевли Маноло Бланик, додека вистинската Сара фустанот го комбинираше со рамни сатенски сандали со ремче од својот бренд SJP.

Наш совет е ова лето да размислите да носите летни природни ткаенини, кои нема да ве потат и во кои ќе се чувствувате лесно и полетно. Како Сара Џесика Паркер, на пример!

Фото: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време