Жизел Бундшен ќе засади 40.000 дрвја во чест на својот 40-ти роденден

Денес Жизел Бундшен го прославува својот 40-ти роденден и планира да го прослави јубилејот на посебен начин.

„Отворам ново поглавје во мојот живот и сакам да го славам со значење. Затоа, планирав да засадам 40.000 дрвја – со текот на годините од учествувањето во добротворни настани, сфатив дека ова е најдобриот начин да се заблагодарам на Мајката природа“, напиша Жизел на Инстаграм.

40.000 садници ќе бидат засадени во име на Жизел и нејзиното семејство во бразилските шуми на Амазон и делумно ќе ја заменат расчистената шума. Манекенката ги охрабри фановите да го следат нејзиниот пример и да донираат на Вива Авиди, програмата за обнова на прашумите.

Садењето на дрвјата ќе започне веднаш по завршувањето на карантинските мерки во Бразил.

Прочитајте и: Дознајте кој дел од себе треба да го промените за подобар живот

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време