Вреди да се проба: Оваа моќна мантра му го сменила животот на Ричард Гир

Оваа кратка реченица му го променила животот на подобро

Ричард Гир открил како му успевало од секоја ситуација да излезе како победник и да не им дозволува на негативните емоции да го совладаат, а сето тоа со помош на една реченица.

Постои моќна вежба, многу едноставна, која почнав да ја користам пред многу, многу години. Кога и да сретнам некого на пат, човек или инсект, првата мисла која му ја упатувам е -Ти посaкувам среќа! Оваа идеја во целост менува сè што се случува помеѓу вас и таа личност.  Го говорам тоа од лично искуство. Понекогаш е многу тешко кога ќе сретнете непријател или кога ќе се најдете лице во лице со неочекувано тешка ситуација, одамна изјави актерот.

Тој  тогаш додаде дека ова е многу корисна мисла која ве учи да не допуштате да ве совладаат негативните емоции и имате прилика да создадете простор околу себе.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време