Целулитот на Кејт Мос повторно на мегдан (ФОТО)

Папарацо-фотографии во бикини

Иако важеше за една од најпопуларните светски моделки, изгледот на Кејт Мос драстично се смени откако се „пензионира“, за разлика од многу нејзини колешки, кои продолжија да бидат нарекувани вистински убавици (Хајди Клум, Наоми Кембел, Синди Крафорд…).

 

 

View this post on Instagram

 

Just wow. 🔥🔥🔥 📷: @mertalas #katemoss #bts #wheresmossy

A post shared by Kate Moss (@wheresmossy) on

Имено, неколку пати досега во јавноста осамнаа папарацо-фотографии на кои се гледаат несовршеностите на лицето и телото на славната манекенка, а најнови се токму овие во продолжение на текстот, на кои јасно се гледа целулитот на задникот на Кејт.

Имено, 45-годишната манекенка во моментов ужива на плажите на Мајами на Флорида.

А за потсетување, потсетете се како изгледаше во екот на својата кариера:

 

 

View this post on Instagram

 

🔥🔥🔥 📷: @mariotestino #katemoss #wheresmossy

A post shared by Kate Moss (@wheresmossy) on

Фото: Instagram, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време