Трогателен статус на популарниот актер за борбата на синот со карциномот

„Малиот е опасен, остар како жилет“

Вилијам Болдвин (56) објави на својот инстаграм-профил фотографија од својот син Венс (17), кој пред една година заболе од рак, под која напиша емотивна порака.

Пред една година, на син ми Венс му беше дијагностициран рак… Tогаш имаше 16 години. Остана мирeн, како и сите ние. Помина 28 хемотерапии, но и понатаму остана многу позитивен, концентриран, живеејќи што е можно понормален живот… секој ден“, напиша популарниот актер покрај фотографијата преземена од профилот на Венс, на која тој „пркосно“ ја закопчува кошулата со принтови на кои пишува #F#ckCancer.

 

View this post on Instagram

 

A year ago today my son Vance was diagnosed with cancer… he was 16 years old. He kept it very quiet… we all did. He went through 28 rounds of chemo yet stayed VERY positive, focused and kept his life as normal as possible… every single day. Kid’s a tough son of a bitch. Sharp as a tack. Funny as hell. Tough as nails. Heart of gold. Courage, strength, bravery, attitude, warrior… never seen anything like it. Never been prouder. Love you son. ♥️ So much love & gratitude for how all his boys, teachers, coaches, parents… the whole SB community stepped up for him during this difficult time. Thanks gang… you know who you are… Vance, Chynna, Jameson, Brooke & I love you all. Your love, kindness & support definitely helped get him/ us through this difficult time. Thank you #drlawrencepiro… you are an amazing man!! #VBcrew #warhorse #fuckcancer

A post shared by Billy Baldwin (@thebillybaldwin) on

Малиот е опасен. Остар како жилет, неверојатно смешен, цврст како нокт и со срце од злато. Храброст. Сила. Срдечност. Став. Воин. Никогаш немам видено нешто слично на тоа. Никогаш не сум бил толку горд. Те сакам, сине“, напиша актерот и им се заблагодари на сите за поддршката.

 

View this post on Instagram

 

Remember… before there was “Brangelina” or “Jailey”… there was “Chilly.” 🤪

A post shared by Billy Baldwin (@thebillybaldwin) on

Сопругата на Болдвин, пејачката Чајна Филипс ја искоментира неговата објава со зборовите:

Нашето дете, нашиот јунак“.

Вилијам и Чајна се во брак од 1995 година, а освен Венс ги имаат ќерките Џејмисон и Брук.

Фото: Инстаграм

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време