Тијана Дапчевиќ искрено: „Немав врат, а рацете ми беа колку бутовите“

Во периодот на бременоста

Фото: Бошко Карановиќ

Во едно свое интервју, поп-пејачката Тијана Дапчевиќ се потсети на периодот од пред 13 години, кога беше бремена со својот син Вук, и откри дека тогаш се здебелила 45 килограми, па пред породувањето тежела 115 килограми (инаку, висока е 183 сантиметри!).

Буквално, како да носев уште еден човек на себе. Немав врат, а рацете ми беа колку бутовите. Тогаш одлучив да преземам нешто во врска со тоа. Меѓутоа, почнав да слабеам дури кога сфатив дека не ми е потребна никаква диета, туку дека треба да го сменам начинот на живот“, искрена беше Тијана, која објасни:

„Ние жените имаме неверојатна блокада во главата кога ќе се спомне зборот ‘диета’. Тогаш мислиме само на храната и на тоа што ќе јадеме, а што нема да јадеме“, изјави пејачката.

Како што истакна Тијана денот го започнува со овесни снегулки со чиа-семе и црвено овошје, за ручек обично јаде месо од мисирка со зеленчук, а за вечера орада со салата.

 

Имав криза на почеток, но дадов сè од себе за да издржам. Сите треба да се храниме без шеќер, брашно и млеко. Така ќе ја имаме телесната тежина која ја посакуваме. Меѓутоа, како и останатите жени така и јас често се опуштам, па знам да се здебелам“, изјавила Тијана на која целта ѝ е да ослабне уште девет килограми.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време