Старата камп-приколка од 20 квадрати ја претвориле во куќа од соништата: Сè е возможно со добра организација! (ВИДЕО)

Неверојатно

Сега сите им завидуваат поради ваквиот дом

Хилда и Михаел успеале во 20 квадрата да спакуваат сè што им треба за живот. Тие се чист доказ дека со малку имагинација и со добра организација, сè е возможно.

Од стариот кампер направиле куќа од соништата, во којашто сега живеат. Таа има дури две нивоа, а целиот мебел е практичен и секој дел од просторот е максимално искористен.

На вториот кат има спална соба, додека на приземје има дневна соба, кујна и тоалет.

И дворот е совршено среден, украсен со цвеќиња и симпатичен градинарски мебел.

Погледнете како изгледа целата куќа во видеото…

Живее во 8 квадрата: Кога ќе ја отвори вратата од својот стан, сите се шокираат! (ВИДЕО)
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време