Сите се прашуваат која е тајната на младешкиот изглед на Сандра Булок (ФОТО)

Годините не ѝ можат ништо

Холивудската ѕвезда Сандра Булок, иако е во шестата деценија од животот, изгледа минимум 15 години помладо.

Педесет и петгодишната актерка не престанува да ги воодушевува сите со својот младешки изглед и со витата става, посебно поради фактот што досега нема направено некакви естетски корекции на лицето и телото.

 

 

View this post on Instagram

 

Oh guys! I’m so sorry for my inactivity. I’m traveling and you know… a new place and everything. I’ve been really busy at meeting new places. My account is dead and is my fault but there’s nothing I can do. Sadly. Anyway, I just want to wish you a merry merry Christmas for you guys, fam and friends! I love y’all💓 —Samy • • Oh pessoal! Sinto muito pela minha inatividade. Estou viajando e sabe… um novo lugar e tals…Eu tenho estado muito ocupada em conhecer novos lugares, disfrutar os lugares e tals… Minha conta está morta e a culpa é minha, mas não há nada que eu possa fazer. Infelizmente. Enfim, eu só quero desejar um feliz Natal para vocês, familiares e amigos! Eu amo todos vocês.—Samy💓 • CREDIT: @sandrabullock_64 (go follow her also💓)

A post shared by Sandra Annette Bullock (@sandra_bullock_brazil) on

Едноставно, таа редовно вежба, внимава на исхраната, доволно спие, избегнува да снима филмови по секоја цена, не чита зајадливи коментари земајќи предвид дека не е дел од социјалните мрежи и настојува да води здрав живот.

 

Најновите папарацо-фотографии што „осамнаа“ на социјалните мрежи повторно ја восхитија јавноста, како поради модерниот кежуал-стил на оскаровката, така и поради нејзиниот изглед на „девојка“.

 

 

View this post on Instagram

 

#new ! Sandy yesterday , January 9th in LA!😍❤️ . #novo Sandy ontem 9 de janeiro em LA!😍❤️ . #sandrabullock

A post shared by Sandra Annette Bullock (@sandra_bullock_brazil) on

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време