Роберт Де Ниро: „Останете дома! Ве набљудувам!“ (ВИДЕО)

Апел до јавноста

Роберт Де Ниро апелираше сите луѓе во светот да ја сфатат сериозноста на ситуацијата и смртоносниот вирус кој секојдневно зема многу животи.

Со видеопорака ја воодушеви целата публика, па така никој не остана рамнодушен на неговите зборови.

Здраво, тука е Роберт Де Ниро. Сите треба да останеме дома. Мора да го спречиме ширењето на овој вирус и тоа можеме да го направиме само доколку се држиме заедно. Не за да се заштитиме само себе си, туку да ги заштитиме и другите и сите постари лица кои ги сакаме. Ве молам. Ве набљудувам“.

Видео: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време