Проверен рецепт за среќа: Секое утро поставувајте си ги овие прашања – ако одговорот е ДА, на добар пат сте!

Тест за среќа

Фото: Unsplash

Ако ги имате овие работи, имате сè и можете да се сметате за среќна личност

Живееме во свет каде што сè се одвива брзо и сите тежнееме кон тоа да имаме повеќе секој ден, а главниот фокус е на материјалните работи. Многу често забораваме да ги цениме работите што ја сочинуваат суштината на животот.

Многумина имаат пари, но тоа не ги штити од болести, не купува искрени пријатели, ниту прегратки од саканите.

Размислете уште еднаш кога ќе помислите дека животот не е фер. Ако ги имате повеќето работи од овој список, вие сте навистина среќна личност.

1. Имате барем една драга личност покрај себе и некој што внимателно ве слуша

2. Имате кревет

3. Имате топла вода

4. Имате достапна медицинска нега

5. Се чувствувате сигурно во својот дом

6. Имате семејство кое секогаш е тука за вас

7. Имате можност да се образувате

8. Можете да патувате

9. Се чувствувате добро физички и психички

10. Мирна ви е душата

3 навики што ја блокираат среќата: Кога ќе го промените ова, сè ќе ви оди од рака!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време