Проверен рецепт за среќа: Поставете си ги овие прашања секое утро – Ако одговорот е ДА, вие сте на вистинскиот пат!

Фото: Pexels

Ако ги имате овие работи, имате сè и може да се наречете среќна личност.

Живееме во свет каде сè се случува брзо и сите се трудиме да имаме повеќе секој ден, а главниот фокус е на материјалните работи. Честопати, затоа забораваме да ги цениме работите што ја сочинуваат суштината на животот.

Многумина имаат пари, но тоа не ги штити од болести, не купува искрени пријатели, ниту прегратки на најблиски.

Размислете уште еднаш, кога мислите дека животот не е фер. Ако ги имате повеќето работи на оваа листа, вие сте навистина среќна личност:

1. Имате барем една драга личност до вас и некој што ве слуша внимателно

2. Имате кревет

3. Имате топла вода

4. Имате прифатлива медицинска нега

5. Се чувствувате безбедно во вашиот дом

6. Имате семејство кое е секогаш тука за вас

7. Имате можност да се образувате

8. Можете да патувате

9. Се чувствувате физички и психички добро

10. Имате мир во твојата душа.

Прочитајте и: 3 причини зошто треба да ги запишувате негативните мисли

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време