Овие славни личности немаат средно образование

Заради славата, го жртвувале редовното школување

Патот кон успехот никогаш не е лесен, а тоа го докажуваат голем број познати личности кои биле принудени да ја преминат огромни пречки за да бидат тоа што се денес. Училиштето и образованието се најважните делови на животот, исто така, тоа е најдобро време од нашиот живот поради дружењето, патувањата, врските… Сепак, добар дел од ѕвездите, кои ние сега ги сметаме за најпопуларни, не завршиле ни средно училиште, некои биле принудени да го завршуваат вонредно, но не се откажале од своите цели. Еве дел од нив…

Текст: А. Велјановска

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време