Оливер Млакар: „Боледувам од неизлечива болест“

Легендарниот водител оптимистично порачува: „Не се предавам“

Популарниот водител Оливер Млакар (84) во интервју со магазинот „Хелоу“ откри дека е во добра кондиција и добро здравје, иако боледува од неизлечива болест…

А таа болест е староста. Сите нè чека исто. Нема лек за неа, но јас ѝ се спротивставувам, сè уште не се давам и сè уште функционирам“, вели Оливер, и додава дека староста му е убава и дека ужива во неа.

До 100-от роденден имам уште 16 години, кои можат да се искористат“, оптимистично порача.

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време