Ново енигматско списание на нашиот пазар: „Мозгалка“!

Решавајте и уживајте!

Добре дојдовте во светот на енигматската забава! Пред вас е „Мозгалка“, издание наменето за љубителите, а истовремено и за експертите во решавање крстозбори, судоку, осумнасочници, квизови…

„Колор медиа плус“ на нашиот пазар го пласира забавно-енигматското списание „Мозгалка“, кое содржи разни видови крстозбори – награден крстозбор, кој ќе му донесе вредна награда на првиот „мајстор“ што ќе го реши и ќе ни ги испрати решенијата на наведената мејл-адреса, потоа, класични, бели, мозаични, домино, хаос-крстозбори, скандинавски крстозбори, осумнасочници, судоку-крстозбори – анаграми, ребуси, лавиринти, хумор (вицеви и смешни карикатури), квиз на знаење…

 

Активирајте ги мозочните клетки и забавувајте се со нас!

Списанието излегува еднаш месечно.

Ѕирнете во дел од содржините во новото енигматско издание „Мозгалка“, кое можете да го купите на сите поголеми продажни места (супермаркети, мини-маркети, бензински пумпи, трафики) низ републиката, по цена од 40 денари.

Текст и фото: ПР

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време