Мудра мисла на Адријана Лима: Сите телото, никој душата!

Затоа ли позираше топлес?

Бразилската убавица Адријана Лима и покрај тоа што изгледа беспрекорно, тајната на нејзиниот изглед, освен во основната грижа, лежи во генетиката, но и во своите духовни вредности.

Со оглед на трендот на пластична хирургија, кој станува сè пошироко распространет меѓу славните, но и странците ширум светот, моделот објави порака и го искажа своето мислење за луѓето кои се посветени само на физичкиот изглед.

 

Сите гокоригираат своето телото, никој не ја коригира својата душа“, стои во објавата на Адријана.

А супермоделот најверојатно оваа своја мисла посака да ја поткрепи и со топлес-фотографија… веројатно сакајќи да покаже дека се’ е природно на нејзиното тело…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adriana Lima (@adrianalima)

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време