Моќни мантри што ќе ја направат 2021 најдобрата година досега: Изговарајте ги секој ден и ќе привлечете среќа како со магнет!

Моќта на позитивните мисли

Какви ни се мислите, таков ќе ни биде и животот

Начинот на кој се однесувате кога ќе се најдете во непредвидени околности одредува дали ќе бидете херој или жртва на сопствениот живот.

Одлуката да бидете херој на својот живот значи да поставувате точни прашања и да наоѓате решенија, а не да се сожалувате себеси или да ги обвинувате другите. Овие мантри ќе ве потсетат дека изборот зависи само од вас. Среќата, успехот и благосостојбата, сѐ е во наши раце.

Почнувајте го секое утро со овие мантри и гледајте како ви се менуваат погледот кон светот и самиот живот на подобро…

1. Ќе барам и ќе гледам убавина насекаде околу мене

Многу е важно да се препознае убавината. За среќа, таа е насекаде околу нас. Постои естетска убавина на луѓе, архитектура, уметност и природа. Постои убавина и во човечкото однесување, сила, па дури и во слабостите. Додека ги вежбаме очите да гледаат убавина, треба да ја научиме разликата помеѓу гледањето и согледувањето. Всушност, кога гледаме со отворен ум, можеме да најдеме убавина дури и во најлошите и најнепријатни нешта.

2. Ќе дозволам да ми се случат убави работи и да ми пристигне изобилство

Ако останеме отворени, универзумот е полн со енергија која само чека да протече низ нас. Сѐ што треба да направиме е да бидеме духовно отворени. Колку повеќе се отвориме за позитивна енергија и духовно изобилство, толку посреќни ќе бидеме. Изреката „како зрачиме, така привлекуваме“ многупати се покажала вистинита.

3. Ќе се занимавам исклучиво со мислите и емоциите што ми помагаат да се развивам

Не можеме духовно да растеме ако си дозволиме себеси да заглавиме со непродуктивни мисли и емоции. Оваа мантра треба да си ја повторуваме за да се потсетиме дека треба да се посветиме на препознавањето негативни мисли и чувства и да се фокусираме на позитивните емоции.

Кога го прашале милијардерот Ворен Бафет што е среќа, тој одговорил вака: Неговиот совет ќе ви го смени животот од корен!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време