Искра има над 87 килограми и самодоверба до небо: Мажите не можат да го одвојат погледот од неа!

Облини на вистинските места!

Искра ги покажала своите атрибути во костим за капење

Убавицата Искра Лоренс гордо ги истакнува своите облини во бикини, а нејзините фотографии докажуваат дека конфекцискиот број 44 никогаш не изгледал подобро.

Познатиот супермодел има висина од 175 сантиметри и тежина што надминува 87 килограми.

На последните фотографии од плажа, 28-годишната Искра носи розово и црно бикини кое максимално ја нагласило нејзината фигура на песочен часовник.

View this post on Instagram

Still no call from 007🙄 😂

A post shared by i s k r a (@iskra) on

Во модниот свет, Британка Искра Лоренс ја нарекуваат модел со прекумерна тежина, но таа не го прифаќа тој назив. Русокосата убавица со конфекциски број 44 смета дека нејзините облини не се причина за да ја нарекуваат така, туку смета дека е едноставно поинаква од остатокот од модната индустрија.

Кога имала 16 години, модната агенција го раскинала договорот со Искра, бидејќи имала премногу килограми за нивните стандарди. Пробала разни диети, но на крајот сфатила дека сака да го прифати тоа што е поинаква од остатокот од модната индустрија.

„Кога се уверив дека можам, успеав да ги уверам и нив. Го гледав тоа како начин на изразување и сакав да покажам дека сум повеќе од еден куп телесни пропорции“, открила Лоренс.

Оттогаш сликата за сопственото тело зазема голем дел од нејзините профили на социјалните мрежи. Дури и ја замолила јавноста да не ја квалификува како модел со прекумерна тежина и не дозволува нејзините фотографии на Инстаграм да бидат обработени.

loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време