Фотографија што со задоволство би ја ИЗБРИШАЛЕ: Дали ги препознавате трите познати пејачки?

Непрепознатливи

Не е чудно кога познатите пејачки во текот на својата долгогодишна кариера ќе ги сменат стајлингот, имиџот, но чудно е доколку го сменат „личниот опис“ и станат непрепознатливи. Таков е случајот со фотографијата во продолжение на оваа објава, која осамна на Инстаграм, а за која сме сигурни дека трите познати дами што се смешкаат на неа со задоволство би ја избришале.

 

 

Имено, фотографијата е снимена во почеток на 1990-тите, а „рака на срце“, едната од пејачките малку се сменила. Станува збор за хрватската поп-ѕвезда Нина Бадриќ, која е лево на фотографијата.

 

Но затоа Емина Јаховиќ, која е во средина, тешко дека ќе ја препознаете.

 

Friday is red? #fridaymood

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina) on

Додека, пак, Александра Радовиќ, која во почеток на кариерата беше русокоса, можеме да ја препознаеме само по насмевката.

 

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време